streda, 20. januára 2016

ako byť v spojení so sebou samým?


DSC_1175

Chcete vypnúť a trošku prejsť do iného sveta? Uvolniť sa a nepremýšľať? Mne to pomáha, síce som sklamaná z toho, že to nerobím pravidelne, ale keď to zrobím tak sa cítim lepšie oveľa. Tento článok chcem venovať hlavne tomu, kde vypnete svoj mozog a budete len v spojení so sebou samým. Som len začiatočník, no chcem sa podeliť o to s vami. Nerobím to veľmi dlho, ale plánujem sa v tom zdokonaľovať a zlepšovať, pretože to nie je jednoduché. Ide o meditáciu. Tak poďme pekne po poriadku, (budem to písať v jednoduchých bodoch - vetách)
picmonkey
Meditácia*

#ČO JE MEDITÁCIA? 

  • stav bez myslenia (opustíš svoje myšlienky, nemyslíš na NIČ)
  • spoznať svoje vlastné JA
  • vnútorný pokoj
  • vedomie bez obsahu
  • ticho v našej hlave  - meditácia
Vnímajte meditáciu ako váš relax.
Ako tú najlepšiu vec, ktorú v danú chvíľu môžete spraviť pre svoje telo, myseľ a dušu.
Najdôležitejšie je pri meditácií dýchanie. Tam je základ. Skôr ako sa pustíte do meditácií, naučte sa správne dýchať- hlboký nádych a výdych nosom pri tom majte zavreté oči, vnímajte len nádych a výdych, na nič nemyslíte len na tieto veci. Keď sa chcete poškrabať v hlave si to povedzte (Idem sa poškrabať-škrabem sa) žiadne myšlienky. Potom nájdite si jeden bod kde vydychujete (napr. na končeku nosa).
Potom pre začiatočníkov je dobre ak sledujete svoje vlastné telo-pohyby tela a zameriavate sa len na to na nič iné (napr: Zdvíhame si nohu, zameriame sa na každý sval ktorý zapájame, ako sa mení...)
Ak toto zvládnete potom si nájdite miesto, kde sa cítite najlepšie a kde je kľud (les, lúka, kopec...). Môžete sedieť v tureckom sede alebo ležať je to len na vás, hlavne takú pohodu si nájsť ako vám vyhovuje. Najlepšie je fakt ten turecký sed.
Meditáciu nedosiahnete svojím myslením. Ak meditujete musíte byť neprítomný v tomto svete. Len ty a tvoje telo. Až v tomto kľudnom svete spoznáte kto vlastne ste a pochopíte, čo je zmyslom tohto bytia tu na zemi. (tu som sa nedostala ešte som v procese poznávania) Každý človek je iný svojou bunkou, časťami tela, zmýšľaním...Nikdy nesmie byť vynútená meditácia, pretože už nemá zmysel. Vynútená vec nás nikdy neurobí šťastným.
Môžte si pomôcť rôznymi CD - nahrávkami a samozrejme knihami, to sú už vedené meditácie. Toto je tiež neskutočné silné skúšala som to a je to pecka, ale nie je to tá pravá meditácia. Je to len príprava na ňu. Ak by ste chceli vedieť názvy nahrávok, tak píšte dole do komentára, budem rada ♥
Je už na vás ako začnete a ako spoznáte svoje vlastné JA.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

ďakujem za každý komentárik♥