streda, 20. januára 2016

kódDňa 22.11.2015 sa konal v Bratislave seminár Kód šťastia od NLP akadémie s Jozefom Banášom (áno Adelkin ocko) a Petrom Sasinom. Bol to najlepší seminár aký som kedy zažila. Dal mi do života veľmi veľa. Otvoril mi oči, či už o tomto svete, štáte ale hlavne čo ma teší, že otvoril oči mne samej, že šťastie je na každom rohu alebo, že smiech je najlepší kamarát človeka.
Šťastie neprichádza zvonka. Šťastie je váš vnútorný job.
Chcem sa o to podeliť s vami, pretože ak budete mať možnosť sa stretnúť s týmito ľuďmi určite choďte. NEOĽUTUJETE. Odporúčam si aj zaobstarať knihy od nich alebo stiahnuť si do mobilu aplikáciu NLP akadémiu.

12277046_1528842494097287_650757610_nAko prvý rečník, začal Jozef Banáš. Narodil sa 27.09 a ja som sa narodila 27.06 máme tam tú 9(Ako v jeho knihe: Kód 9, kde to aj vysvetľuje.) Je to veľmi príjemný a výrečný človek, ktorý miluje cestovanie a dobrodružstvo. Navštívil aj mestečko Bután. Je to mestečko, kde vrchy patria Bohom(žiaden človek tam nevstúpil), ktoré sa nachádza medzi Čínou a Indiou. Je to budhistické mesto, kde sa nikto nenáhli a kde hlavne nedorazí konzum(vlastne ani nemá ako, ale tu nejde o to). Veľmi zaujímavé je na tom meste, že ľudia tam chodia normálne v národných krojoch, u nás keby sme si také obliekli normálne do mesta tak by na náš čumeli, či sme normálny(vykoreňovanie krojov na SR). Ľudia sú tam veľmi príjemní a pomáhajú ľuďóm a sú za to vďační a teší ich to. V ich domácnosti sa riadia podľa hesla: hrubé domáce šťastie, čo znamená, nezávidenie, láska a akceptovanie. Čo je zaujímavé tak všetky jedla dochucujú chilly, pridávajú to všetkých jedál. Národným športom je lukostreľba. Pýtate sa prečo? Pretože nepotrebujú tím, oni hrajú sami za seba, nepotrebujú súťažiť. Bultán patrí medzi NAJŠŤASTNEJŠIU KRAJINU. Majú tam zákaz lepenia reklám, fajčiť cigarety, stavať tunely, používať igelity, ničiť prírodu...V tejto krajine sa nachádza aj zlato, ktoré však neťažia, ale nechávajú pre ďalšiu generáciu. Žena a muž tam majú rovnaké právo, sú rovnoprávny. Keď je žena na roly, tak varí muž. Žijú tam šťastne, pretože vravia, že šťastný človek nikdy nie je sám. Toto nie je z internetu, toto sú fakty, ktoré povedal boli povedané na seminári.
,,Čím viac sa staráme o šťastie druhých, tým silnejší je náš vlastný pocit blaha.“
Dalajláma
Logo_trojlistok-test_orez-300x92
Tento človek sa stretol aj s Dalajlámom, pri ktorom poznamenal, že celý čas od samého začiatku sa držali za ruky, cítil od neho takú energiu, veľmi dobre sa pri ňom cítil. Dalajláma sám hovorí, že miluj svojho blížneho viac ako seba samého. Jeho krajina je založená na duchovnej stránke, my Slováci na materiálnej. Odkazuje, že mali by sme pracovať sami na sebe. Bráni nám v tom okolie a my samy svojimi myšlienkami. Zúčastnil sa aj na Kalačakre, je to sviatok budhizmu(mier, energie), kde sa nachádzalo 150 000 mníchov, kde si zameditoval aj s Dalajlámom. Toto všetko sa konalo v Lehu.
Postoj k tomu ,čo sa deje teraz vo svete povedal veľmi pekne a jednoducho : Píše sa rok 2012 – mal byť koniec sveta, aj bol pre materiálny svet, v týchto 2000 rokoch dominovala RYBY- kde sú šéfmi muži, vo svete prevláda len zlo. Začala sa však nová éra. Éra VODNÁRA- mier, pokoj, láska, šéfkou bude žena. Teraz sme v takom strede medzi východom a západom. Musíme si prejsť búrkou, ale ako sa vraví po každej búrke vyjde slnko. Ale keď vyjde slniečko 2000 rokov bude svet v znamení mieru a dobra. = SVET-lo (svet + svetlo podľa slovanského jazyka).

Dúfam, že sa vám tento článok páčil a že ste sa niečo nové dozvedeli. Viem, že je nás viacej, ktorí sa venujú tej duchovnej stránke tak dúfam, že vám to pomohlo. :)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

ďakujem za každý komentárik♥