streda, 20. januára 2016

šťastie

Teraz prejdem na nejakú krajšiu tému, keď už okolo seba vidím len samé negatíva a žijeme v systéme , ktorý nás riadi. Skúsme ísť svojou vlastnou cestou. Mal by si konať, kým dokážeš rozmýšlať nad tým, čo chceš, čo máš rád, aké potreby chceš naplniť, ako sa zabezpečiť pre prípad krízy.
large

Samuel Butter: Šťastie a bieda spočívajú v postupe k lepšiemu alebo horšiemu. Nezáleží na tom, ako ste vysoko ale nízko, ale na smere, ktorým idete. 
large (1)
Čo je to šťastie? Každí z nás si to môže definovať po svojom, je to niečo čo nás robí šťastným či je to rodina alebo nejaká vec či zvieratko. šťastní ľudia podávajú väčší výkon ako nešťastní ľudia. Týždenne pracujú nadčasy chodia z práce unavení, oveľa lepšie sa pracuje a komonikuje s človekom ktorý je energickejší a zdatnejší. Ak práve prekonaváme nejakú depresiu alebo traumu, je veľmi ťažké si v tej danej chvíli spomenúť, že existuje radosť. Radosť je veľmi široký pojem, ale také šťastie je oveľa dostupnejšie. Môžeme sa cítiť mizerne a pritom sa zasmiať, hoci len na pár sekúnd. Šťastie a viera v neho sú základom prežitia. Toto vám môžem odporučiť z vlastnej skúsenosti. Každý deň sa snažím byť šťastná amdychtiaca pre radostné chvíle svojho života tešiť sa aj z maličkosti a robiť niečo pre to žeby som bola šťastná. A ÁNO dá sa to. Šťastie sa dá odložiť aj na horšie časy - ak spoznáme samych seba a zistíme, čo nás robí šťastnými, kým je plavba životom pokojná. Keď príde búrka a vlny a more sa silne rozbúri máme spomienky na šťastné chvíle a vieme, že sa dajú dosahnuť znovu a znovu. (napr. u mňa to je spomienka na ellisku alebo ako nám bolo dobre na dovolenke  v Sardínií s mojim Patrikom, ... ) Treba len obstáť v búrke a nasmerovať sa do cieľa šťastia. Cesta nebude ľahká, nebude stále rovnaká ale bude stále iná, ale dá sa prejsť. Je len na tebe ako sa k tomu postaviš. My ľudia sme stvorenia, ktoré potrebujeme blízke dlhotrvajúce priateĽstvá, potrebujeme sa druhým zdôverovať so svojimi problémami, potrebujeme proste niekde patriť, ale v dnešnej dobe je ťažké niekomu veriť, napr. preto lebo to zneužije voči tebe. Nebudeme sa riadiť nejakými štúdiami čo dokázali alebo čo povedal jeden vedec. Samozrejme najhoršie v živote je - samota človek sa cíti lepšie keď ide do práce alebo do školy s nejakým človekom proste len nech je v spoločnosti. Ako povedal jeden známi človek : ,,Jeden z najlepších spôsobov, ako sa sám stať šťastným je robiť šťastných iných. Jeden z najlepších spôsobov, ako robiť šťastných druhých je byť sám šťastný. "
Správať sa šťastne je dosť tvrdý oriešok. Mnoho ľudí sa tvári šťastne ale či je to tak naozaj aj vo vnútry. Mnohí ľudia nechcú byť šťastní alebo aspoň tak pôsobia. Prečo je to tak ? Iní zase si potrpia na nešťastí druhých aby tak mohli ovládať ich. Šťastnému človeku sa väščinou nedostane žiadneho uznania. Len preto, že šťastie, pôsobí nenútené. Ale v podstate nám môže byť jedno čo si myslia o nás ostatní ak to nevidia že sme šťastný a nechcú prijať našu radosť tak rozdávajme ju tým ľuďom ktorí to príjmu a budú sa s nami tešiť a rozdávať šťastie. :)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

ďakujem za každý komentárik♥