streda, 30. marca 2016

Aj kvôli mne dýchaš

Dobrý večer, 
Máte radi prírodu, lesy, stromy, lúku, kvety .. ? Tak toto videjko a tento článok je práve pre nás VÁS milovníkov prírody. Cez prázdniny, sme robili pre náš OPÚŠŤAME SYSTÉM (http://www.opustsystem.net) na jednom projekte  pod názvom: "Aj kvôli mne dýchaš" . Ide o to, že v našom meste sa kvôli cyklistickému chodníku vyrubovalo veľa stromov a ešte sa chystajú to ďalej robiť, no neuvedomujú si jednu podstatnú vec, že práve kvôli nim sme tu, preto dýchame a žijeme " Preto sme sa rozhodli po našom meste, po častiach mesta povylepovať pripinačkami odkazíky, žeby si ľudia niečo uvedomili, možno sa nad niečím zamysleli. Príjemné pozeranie ♥Obrázky s odkazmi

Som rada, že ste si to pozreli, urobili si na to názor pozreli si videjko webík, obrázky :) 
No tak čo vy na to, aký máte na to názor, ste za vyrubovanie stromov ? 

18 komentárov:

 1. Super nápad, fandím vám. Je to hrozné, koľko stromov padne za obeť iba tak. Lebo tu treba niečo postaviť, niekomu to zavadzia...akoby hlúposť ľudí nemala medzí. Veď je to náš kyslík, sú normálni?
  Neviem či si videla, veľmi sa mi páčil dokument "Muž ktorý sadil stromy". Ide o týpka v Afrike, ktorý sa snaží zachovať pôvodný biotop. Inak aj pôvodná francúzska knižočka s touto tématikou je úžasná. Chytí za srdce a zanechá myšlienku, aká jednoduchá vec a koľko dobra urobí. Držím vám palce vo vašej práci, kiež by takých ľudí bolo viac a bláznov menej. Snáď sa nám podarí priviesť detí k láske a úcte k prírode. Určite to má zmysel.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. dakujeme, určite si to v najbližšej dobe pozriem, spomínala som to už priateľovi ale on to už videl , dúfam že sa zajtra k tomu dostanem vyzerá to zaujímavo :) ;)

   Odstrániť
 2. Žeby to bola socha kapitána Nálepku? ♥
  Čo sa týka projektu - súhlasím, a to všetkými 10timi ! Je to naozaj niečo, čo sa oplatí podporiť, do čoho sa naozaj oplatí investovať svoj čas :) ♡

  ♡ Monday summary & haul ♡

  OdpovedaťOdstrániť
 3. To je krásné, máte opravdu skvělé nápady! :) ♥ A skvěle zdokumentované.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Souhlasím! :) Sice jsou cyklostezky pozitiva měst, ale dalo by se jich dosáhnout i jiným způsobem než kácením stromů a ničením přírody. Je smutné, že si to většina lidí stále neuvědomuje...stromy jsou naše historie a naše budoucnost...Lidé by si to měli uvědomit. Skvělý nápad, máte moji podporu :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tyjo, to je opravdu skvělý nápad! :) Máte úplnou pravdu! :) Navíc ty lístečky jsou fakt cute :3

  Je hrozné jak se vlastně sami připravujeme o kyslík... kacení lesů se asi jen tak nezastaví, spíš kdyby to bylo alespoň v menší míře. :)
  Nám ve škole říkali, že každé chvíli se ve světe vykací deštný prales velikosti fotbalového hřiště... jestli to je pravda, tak za chvíli už fakt žádné stromy, kyslík, život nebudou. :/ Hrozné, je super, že proti tomu alespoň někdo bojuje... :)
  DENYII

  OdpovedaťOdstrániť
 6. To je naozaj super nápad ! Pre prírodu sme robili veľa vecí na základke, ale odkedy som na strednej, nejako som nad tým neuvažovala viac, ale teraz som si pripomenula, že veci pre prírodu by sa mali robiť viac a viac :)
  My blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. trebalo by určite čoraz viacej sa o to zaujímať ;)

   Odstrániť
 7. Toto je naozaj úplne dokonalý nápad! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Super nápad:)
  Je super že takové lidi se ještě najdou:)

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý komentárik♥