streda, 16. marca 2016

Moms diary #4

Byť matkou je úžasné, boľavé, veselé alebo niekedy neskutočne ťažké. No nikdy by som nevymenila svoju dcérku. Na ten prvý moment nikdy nezabudnem keď mi dali Ell do náručia mala som slzy šťastia, zimomriavky po celom tele, brutálne som sa tešila. Nádherný pocit. Nevedela som si to predstaviť aké to bude, ale jedno viem je to tá NAJKRAJŠIA a NAJLEPŠIA vec v mojom živote, ktorá sa mi stala. Materstvo prináša mnoho momentov, každý deň je v ničom iný aj keď sa to zdá ako ten istý deň predsa je iný. Preto si treba užiť naplno svoje dieťa. Niekedy som v takom stave, že nič nestíham potom si poviem niečo zmeň niečo robím zle, tak zmením to a už je to lepšie, treba mať aj na seba čas aby sme dokázili vypnúť dostať sa do stavu OFFline. Ja chodím do fitka a na jogu. V tomto článku napíšem pár dôvodov, prečo je to úžasné.

 

 Byť matkou je úžasné....
...pretože, ak máte doma bordel a celý deň len šľapete na hračky, nehce sa vám popratať omrvinky môžete sa vyhovoriť, že máte toho veľa a nestíhate popri dieťati.

....pretože môžeš celý deň byť nemaľovaná, neupravená a nikto ti nemôže nič povedať.

...pretože jediný človek, ktorý vás bude bezvýhradne milovať je vaše len a len vaše dieťa.

...pretože nemáte žiaden harmonogram no aj tak sa usmievate, lebo máte pri sebe ľudí ktorých milujete♥..ráno treba vstať, vychystať  sa, urobiť raňajky, postarať sa o malé, nakúpiť, upratať...Je večer a JA mŕtva padnem na gauč a zaspím. Takto nejako vyzerá denný harmonogram ženy - matky. Je potrebné si niečo značiť? Ó jasné , doktorov, sedenia..aj to stále zabudnem. Hlavne milujem, keď niekto povie: šak ty nič nerobíš :D OK tak sa s tebou vymením. 

...pretože si vážite každú jednu sekendu keď ste samé bez dieťaťa to je vážne LUXUS, každá matka by si mala nájsť čas pre seba, či je to fitko, joga, beh, sedenie, kino, hlavne keď sa

....pretože stále pri našich deťoch zažívame nové dobrodružstvá, ideme do sveta fantázie, hrania, trošku zabudneme na ten "dospelácky život" a sme deťmi. Ako sa vraví navždy ostaňme deťmi pretože len deti vedia čo chcú. Práve pri nich zistíme aké je dôležité sa tešíť z maličkosti.

....pretože ich vidíme rásť, z takej malej spermíky ako sa dokázol stvoriť človiečik, všímaš si každý jeho detail a skúmaš aký je to zázrak. WAU. 

....pretože deti nás naučia byť trpezlivými, jemnejšími, chápavejšími a hlavne menej sebeckými.

....pretože naučíme sa spomaliť čas, len tak sedíte na lúke a pozorujete každú jednu rastlinku osobitne voniate ju, skúmate z čoho sa skladá. No nie je to super?

...pretože nám dajú druhý život. Prvý ten svoj a druhý ten s dieťaťom, ktorý je od narodenia až po dospelosť. Prežívate všetko so svojim dieťaťom, prvé kroky do života, trápenia, úspechy ale aj neúspechy. 
Vaša Clo<9

14 komentárov:

 1. Moje sestra je teď týden čerstvě maminkou a hrozně si to chválí, že je to nejlepší období života :)
  popisuješ to moc pěkně :))
  http://muj-svet.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ja za seba musím povedať že si materstvo neskutočne užívam hoc som si na neho pockala do 35tky. Ale nič na jeho kráse neuberá práve naopak. A môj syn mi dennodenne dokazuje aký skvelý nápad bola zabudnutá antikoncepcia :-D. Ani vo sne by ma nenapadlo že to bude taká zábava relax. Nikdy by som si nemyslela že začnem písať blog i knihu že mi bude inšpiráciou i učiteľom. Aj svetlom na mojej ceste životom. Každé ráno keď ma zobudí pohladkanim a boztekom viem že na svete nič krajšie niet. A zajtra už bude dospelý nechcem vymeskat ani sekundu :-D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. tak ja si zase neviem predstavit zeby som mala v 35tke ale zase som si to nevedela predstavit ani v 19tke :D , takze je jedno kolko ma matka rokov, ♥ aj ty si to krasne popísala ! ♥

   Odstrániť
 3. To je tak neskutečně krásný článek! :) Nemůžu ti napsat, že to vidím stejně nebo, že to mám stejně, protože dítě nemám a tak nevím, jaké to je. Ale to jak to píšeš, to je fakt moc hezký! :)
  DENYII

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ja mám teraz akurát 9-mesačného bračeka a dá to riadne zabrať občas čo sa týka trpezlivosti, rozhodne je blbosť povedať, že "matka na materskej nič nerobí"... hlavne, keď aj ten spánkový režim je už iný. Ale som rada, že vďaka nemu som viac nazrela do sveta detičiek, predtým som to "haló" okolo nich ani ja nechápala. :))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. no ten spánkový režim na začiatku my robil problémy no potom sme si našlu tú cestu k tomu :D

   Odstrániť
 5. Super článok ! A krásny blog! :))
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý komentárik♥