pondelok, 18. júla 2016

Tour de Slovakia II

A je to tu,
článok o rodinnej ceste po Slovensku -> Záhorie-Bratislava-Slnečné jazerá-Duchonka-Piešťany-Trenčín-Liptov. Zase sme spoznávali túto krásnu krajinu, ani neviem ako to všetko spísať dokopy, pretože je toho hrozne veľa, koľko sme toho pochodili a spoznávali nové krásy a kúty Slovenska. Budem sa snažiť tie podstatné veci vypichnúť a snažiť sa to spestriť fotkami. Konečne sa mi dostal z opravy ntb síce nie je celý opravený niektoré písmenka mi nejdú ale nevadí(zatiaľ). Plánovala som to rozdeliť na viac článkov ale zhrniem to do jedného.
Vyrazili sme z domu 09,07,2016 a došli sme domov 16,07,2016. Min. roku sme cestovali vlakom po Slovensku, tohto roku sme išli autom. Nedá sa to porovnať s vlakom. Je to pohodlnejšie, môžete zastaviť kde chcete, narúcate do auta plno vecí, napr. ako my -> stany, spacáky, jedlo, oblečenie, hračky... Má to však jednu nevýhodu aspoň u nás. Ell sa začala nudiť a tým pádom bol krik a hluk, snažili sme sa ju nejako zabaviť, buď hudbou alebo jedlom. Veľa času v aute našťastie spala. Dovolenkou by som to nenazvala, lebo na dovolenku si ide človek oddýchnuť, ale pri tomto výlete/cestovaní sme mali stále oči na stopkách, aj keď mala viac voľnosti ako doma, pretože sme boli v stane v prírode, robila si tým pádom, čo chcela :) Takže sme spali asi tak 2-3h keď poobede spala. Večer s nami zaspávala, keď sa zotmelo. Takže aj ten režim mala trošku posunutý. Na rozdiel od min. roku, čo spala skoro celý deň, tak tento rok to bolo o inom :D     

#Záhorie + BA + Slnečné jazerá
Ako prvé sme išli na Záhorie k Malackám. Tento kraj je naozaj krásny, už len preto že všade naokolo sú borovice a piesočnaté pôdy nájdete tam skoro všade. Ešte k tomu bolo horúco, takže som sa cítila miestami ako v Croatii. Na Záhorie sme išli pomôcť kamarátovi (ten čo ma s Patrikom projekt). Stavia tam totiž Eko dom - zo slamy a z hliny v peknom prostredí. Tam sme pobudli sobotu s nedeľu. Ell a ja sme mali/spoznali novú kamku Berušku - veľký hafan, ktorý  počúva na slovo a má aj certifikát (neviem ako sa to presne povie, ale že pomáha deťom), môj Paťuško trošku žiarlil, pretože zabrala miesto jemu :D Večer bolo opekačka pri alkohole, ako inak ♥. A v nedeľu sme prespali u neho v Blave v Starom meste. V pondelok sme sa rozhodovali kam ísť. Mali sme v pláne Zoo v BA, ale bolo tak horúco, že sa nám v tej horúčave nechcelo šľapať. Tak sme sa rozhodli pre Slnečné jazerá, kde sme sa kúpali, opaľovali a jedli. Inak taká zaujímavosť sa stala, išli sme malej rozbaliť rukávniky, nafúkali sme jeden kukáme do krabičky a mal tam byť aj druhý, no nebol. DOTERAZ nechápeme ako je to možné.
 
Eko dom

Beruška♥

Patrik(hore)+Lukáš(dole) 
 
 #Duchonka 
Nachádza sa pri Topolčanoch. Dorazili sme, začali sme stavať stan. To bolo len srandy postaviť sama dvojka 6-miestny. Stavili sme ho na 2x, lebo na začiatku sme dali zle tyčky, ešte dobre že sme to vymenili, lebo na ďalší deň nás zastihla taká búrka z víchricou, ako vo filme. Ešte dobre, že sme mali nepremokavý a pevne postavený stan. Takže adrenalín bol riadny. To poviem, bála som sa aj ja. Ale  doobedu bolo ešte pekne, tak sme išli k vode. Na ďalší deň došiel Patrikov kamoš a tiež sme sa kúpali a v noci pokračovala búrka tak sme sa presťahovali do auta- pre bezpečnosť. Potom už nebolo vôbec teplo, len pršalo a dosť sa ochladilo, ani opekať sme nemohli proste nič len v stane byť. Boli sme ubytovaný v kempe, myslela som si že bude viac ľudí, ale málo možno tak 6 stanov bolo v celom areáli kempu. Tak sme mali aspoň kľud a pokoj. Inak pekné prostredie v lese, voda bola dobrá - čistá, teplá, plávali sme medzi rybkami, aj vstup do vody bol pekne robený buď schodíkmi alebo pekne postupne to išlo. Takže dobrý terén na člapkanie sa. Mrzí ma to počasie, ale počasie si nikto nevyberá. 
takto sme spali dnu v stane

ell spi mamka s tatinom oddychuju

pri hrádzi

naše miestečko ♥ - tesne pred búrkou
 #Piešťany + Trenčín
Ako som spomínala počasie bolo na prd. Tak sme dumali a šli sme do Piešťan pozrieť kúpele a mesto. Inak tie kúpele sú hrozne pekné. Na moste spieval indián pesničky, prihodili sme mu tam mince. Inak vedeli ste že, ten most je najdlhší zastrešený most na Slovensku? Kŕmili sme labuťky, kačičky, krásne fontány tam sú, záhrady s veľkými leknami a rybami. Aj krásne pávy tam nájdete. Je to veľký areál, ktorý sme nestihli prejsť celý. Potom sme sa presunuli do Trenčína boli sme tam na obed, chceli sme ísť aj na hrad ale pršalo, tak sme si prešli mesto.
 #Liptov+Pribylina 
Presunuli sme sa na Liptov do Mikuláša k babkovcom. Tam sme boli v Liptovskom Jáne a v Liptovskom hrádku.  V LJ sme navštívili park MINI SLOVENSKO. Tematický park miniatúr tvoria slovenské a kultúrne a technické pamiatky - hrady, zámky, zvonice  a iné. Majú rôzne motívy, zámery a aj kvalitu. Otec myšlienky aj tvorca modelov je Kamil Fischer, ktorý sám alebo za pomoci svojej rodiny až 11 rokov tvoril všetky miniatúry. Ten najväčší  je Bojnický zámok, zároveň je aj najnáročnejším, keďže sa na ňom pracoval až 5 600 hodín. Najťažším modelom je 620 kilogramov vážiaci hrad Strečno. Nie je to ešte dokončené, lebo len teraz 04,07,2016 to otvorili. Ale aj tak to stojí za to. Trošku infošiek som vám napísala. V Lh sme navštívili peknú vyhliadku a išli sme do Pribyliny do skanzenu. Veľký skanzen, pekné prostredie v lesíku. Voňala tam samá história a dejiny Liptova.    
A vy ste kde boli na výlete alebo dovolenke? Kde sa chystáte nejaké pekné miesta na Slovensku ešte poznáte? Ak, áno tak šup sem s nimi :) Pekné letíčko vám prajem ♥

8 komentárov:

 1. Jeej Piešťany, moje mesto ♥ Kúpele sú naozaj krásne, veľmi rada sa tam chodím prechádzať:)

  Saja Frey blog

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Krásna dovolenka :) ja som bola pred nedávnom v Čičmanoch, majú svoje čaro tiež :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. To vypadá tak pohodově, škoda, že Slovensko jsem zatím nenavštívila.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. No výborne. V LJ som bola dvakrát a ani som netušila že sa tam také múzeum nachádza. Nabudúce to budem musieť napraviť a určite ho navštívim. Mali ste super výlet. Milujem Slovensko a cestovanie po ňom. Rozmýšľame že sa na jeseň zastavíme v Košariskách u známych ale to je ešte ďaleko. Zatiaľ sme vo fáze, možno asi. Inak trávime leto na našej malej chalúpke na východe pri Trebišove a užívame si čerstvý vzduch. Škoda len, že bazénik je schovaný v šope a čaká na vhodné počasie. Tak len dúfam, že do konca leta sa dočkáme. A ako pozerám na vaše tour, asi prehovorím chlapa a skočíme niekde na víkend pod stan. Veľmi dlho som takto nikde nebola, je na čase :-).

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. tak šup šup na stanovačku kým je tak pekne a aj do LJ ;)

   Odstrániť

ďakujem za každý komentárik♥